TOP 10: narzędzia do naprawy sprzętu rolniczego cz. 2.

1200629_32428586Kontynuujemy listę top 10 narzędzi przydatnych w każdym warsztacie rolnika i mechanika motoryzacyjnego. Zapraszamy do lektury drugiej, ostatniej części zestawienia. Wszystkie wymienione narzędzia można kupić w naszym sklepie internetowym agroalex.pl.

  • Areometr do płynu chłodniczego

Okresem zimowym występujące duże mrozy mogą doprowadzić do zamrożenia płynu chłodniczego w radiatorze, chłodnicy. Szczególnie narażone mogą być już długo eksploatowane płyny, których gęstość można sprawdzić areometrem. Im większa gęstość płynu w chłodnicy, tym niższa jego temperatura zamarzenia. Urządzenie, tester płynu chłodnicy sprawdza dzięki sile wyporu gęstość

  • Tester elektrolitu

Mroźne zimy nie są korzystnym czasem dla sprawności urządzeń elektrycznych, ze szczególnym uwzględnieniem magazynów energii elektrycznej, czyli akumulatorów, w ciągnikach, maszynach rolniczych i samochodach. Szybkim i łatwym sposobem na sprawdzenie jakości elektrolitu, jego gęstości, jest wykorzystanie testera elektrolitu. Areometr do elektrolitu, działa na identycznej zasadzie, jak w przypadku płynu chłodniczego. Im większa gęstość elektrolitu, tym niższe jego temperatury marznięcia.

  • Ściągacze do łożysk

Każdy mający styczność z naprawą ciągnika lub maszyny rolniczej miał na pewno do czynienia z problematycznym ściąganiem łożysk oraz kół pasowych zapieczonych na wałach. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystanie ściągaczy do łożysk, występujących w różnych rozmiarach i rodzajach. W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje: dwu- oraz trzyramienne o różnych wielkościach. Ściągacze zdecydowanie oszczędzają czasu i nerwów podczas demontażu elementów.

  • Szczypce do konektorków

Podczas napraw instalacji elektrycznej warto zadbać, aby wszystkie elementy miały odpowiednie pole styku i były zabezpieczone przed wypadnięciem. Przyrządem ułatwiającym pracę jest zaciskacz do konektorków, końcówek kabli, zarówno męskich, jak i żeńskich, a także oczkowych. Jest on lepszy od używania kombinerek z tego względu, że równomiernie zaciska końcówkę na oskórowanej końcówce kabla.

  • Szczelinomierz

Ostatnim elementem w naszym zestawieniu jest szczelinomierz. Używany w przypadku napraw silników spalinowych, jest nieodzownym ogniwem wyposażenia mechanika w celu regulacji luzów zaworowych przy głowicach, które muszą być dokładne ustawione, zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu. Dokładnie określa ona wartości luzów dla zaworów zarówno ssących, jak i wydechowych.

Related posts: