TOP 10: narzędzia do naprawy sprzętu rolniczego cz. 1.

1200629_32428586Święta już za nami, Nowy Rok się zbliża, pogoda póki co sprzyja ewentualnym naprawom i remontom ciągników i maszyn rolniczych. W związku z tym już dziś publikujemy artykuł dotyczący zestawienia najbardziej niezbędnych narzędzi w warsztacie każdego rolnika i mechanika ułatwiających pracę.

Lista niezbędnych narzędzi do naprawy sprzętu rolniczego

  • Szczypce do pierścieni tłokowych

Podstawowe narzędzie w przypadku każdego remontu silnika, niezależnie od tego, czy remontujemy silnik ciągnika, kombajnu czy samochodu. Jak sama nazwa wskazuje, służy do łatwego ściągania pierścieni tłokowych: olejowych, uszczelniających. Ich stosowanie eliminuje ryzyko pęknięć podczas zakładania na tłok pierścieni, zapobiega również ewentualnemu zarysowaniu tłoka przy ich montażu. Do kupienia u nas.

  • Zaciskacz pierścieni tłokowych

Po założeniu pierścieni tłokowych na tłok wyzwaniem jest jego wprowadzenie do tulei cylindrowej, ze względu na wystawanie pierścieni poza rowki. Bardzo przydatnym narzędziem jest tutaj zaciskacz pierścieni tłokowych, który nakładany na tłok i pierścienie powoduje ich ściśnięcie i ułatwia wprowadzenie kompletnego tłoka z pierścieniami do tulei. Dostępne jest u nas w dwóch rozmiarach.

  • Klucz do filtrów

Po każdej wymianie oleju, niezależnie od jego rodzaju: silnikowego, przekładniowego czy hydraulicznego, konieczne jest wymienienie także filtrów ten olej oczyszczających. W przypadku wymiany kompletnego filtra pomocnym narzędziem jest klucz do filtrów. Mamy w naszym sklepie dostępnych parę rodzajów tychże narzędzi, od klucza łańcuszkowego, przez klucz taśmowy po klucz samozaciskowy. Zasada działania dwóch pierwszych jest zbliżona, polega na zaciśnięciu łańcucha lub tasiemki na naczyniu filtra. Ich przewaga nad kluczem samozaciskowym polega na większych możliwościach dostępu do filtra. Z reguły są tańsze od samozaciskowego klucza, ale są mniej trwałe. Klucz samozaciskowy składa się z trzech nóżek, które nałożone na naczynie filtra, jak sama nazwa wskazuje, zaciskają się na filtrze podczas odkręcania lub zakręcania pokrętła.

  • Szczypce do pierścieni osadczych (segerów)

We wszystkich maszynach i ciągnikach rolniczych występują pierścienie segera, które zabezpieczają najczęściej łożyska na wałach i w tulejach. Rozróżniamy ich dwa rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne. Ze względu na ich sprężystość i sztywność ich montaż i demontaż bywa utrudniony. Do ich ściągania i zakładania najlepiej przydają się szczypce do pierścieni osadczych, których oferta jest dostępna na naszej stronie.

Opaski ślimakowe powszechne są w rolnictwie na przewodach i rurach wodnych, powietrznych i niskiego ciśnienia przewodach olejowych. Służą do zaciskania węży na króćcach. Do ich skręcania i odkręcania przydatny jest wkrętak o elastycznym trzpieniu, ułatwiającym działanie w trudno dostępnych miejscach.

Related posts: